Často kladené otázky

Kategórie
 
 
 
 
 

Milí zákazníci, v rámci preventívnych opatrení týkajúcich sa Koronavírusu, sme sa rozhodli odosielať objednávky v obmedzenom režime.

Baličky budeme odosielať iba vrámci Slovenska raz do týždňa cez DPD kuriéra za zvýhodnenú cenu 3,50€ / 4,50€ na dobierku.

Pri dobierke bude z bezpečnostných dôvodov možná iba platba kartou.

Ďakujeme za pochopenie a Vašu priazeň.

 
 
 
 
Často kladené otázky
V čom sú výhody prírodne farbenej kože, z ktorej šijeme?

Pri výrobe topánok používame výlučne netoxickú, prírodne farbenú kožu pôvodom z Európy. Koža je extrémne mäkká a ohybná. Pri jej farbení sa používajú čisto prírodné ingrediencie ako sú rebarbora, mediteránsky dub a iné prírodné farbivá. Koža, z ktorej šijeme, má certifikát od ECARF (European Centre for Allergy Research Fundation) a od International Association Natural Textile Industry. Naše topánky sa môžu nosiť naboso a sú vhodné aj pre alergikov a citlivú detskú pokožku. Povrch kože je čistý, bez prekrytia rôznymi chemickými impregnáciami, vďaka čomu je zabezpečená jej vynikajúca priedušnosť.

Výrobca kože, z ktorej šijeme sa zameriava na nízke emisie, dodržiavanie sociálnych noriem a spĺňa najvyššie štandardy v ekologicky šetrnej výrobe.

Čo môže spôsobiť koža farbená s použitím ťažkých kovov a chrómu?

80 až 90% kože používanej vo svetovej výrobe je farbených s použitím chrómu, ktorý pri nekontrolovanom procese oxiduje do vysoko toxického chrómu VI. Ten, ako jeden z najčastejších príčin kožných ochorení, môže spôsobiť dráždivú a alergickú kožnú reakciu. Hoci sa prítomnosť chrómu testuje a je všeobecne považovaná za neškodnú, toxická verzia chrómu môže byť aktivovaná v prítomnosti potu.

Ťažké kovy sú zo svojej podstaty toxické rôznymi spôsobmi už v nízkych koncentráciách a preto je ťažké definovať úrovne bezpečnosti. Ťažké kovy nie sú rozložiteľné na neškodné zložky a teda majú dlhodobý vplyv na ľudské zdravie a životné prostredie.

Prečo sú na niektorých MOE topánkach drobné nerovnosti, vzory a fliačky? Jedným zo znakov prírodne farbenej kože sú drobné nerovnosti a znamienka na koži. Týmto sa dá ľahko odlíšiť prírodne farbená koža od priemyselne farbenej kože, na ktorej sú takéto nerovnosti vyhladzované. My túto prirodzenosť kože nezakrývame. Prírodne farbená koža časom pracuje a získava pomerne výraznú patinu.
Ako ošetrovať kožené MOE topánky?

Naše topánky sú určené do interiéru aj exteriéru. Odporúčame vyhnúť sa vlhkému prostrediu. V prípade, že topánky navlhnú, vnútro vyplňte jemným papierom alebo papierovými utierkami a nechajte ich pri izbovej teplote vysušiť. Prípadná tuhosť topánky by mala opakovaným nosením povoliť.

V prípade znečistenia ošetrite topánky mäkkou handričkou. Výraznejšie nečistoty je možné odstrániť pomocou jemnej kefky.

Semišové časti topánok nechajte najprv vysušiť. Na  vyčistenie týchto častí používajte kefu na semiš, ktorá odstráni povrchové nečistoty.

Prečo si zvoliť topánky s mäkkou podrážkou?

V období, keď sa dieťa učí chodiť je dôležité obúvať dostatočne flexibilné a ohybné topánky s mäkkou podrážkou a bez podpätkov. Topánky s mäkkou podrážkou zabezpečujú posilnenie svalstva na chodidlách a členkoch, podporujú vývin koordinačnej funkcie chodidla. V topánkach s tvrdou podrážkou to nie je možné. Dôsledky obúvania pevnej obuvi, ktorá obmedzuje prirodzený vývoj nohy v dojčenskom veku môžu mať trvalý vplyv na vývoj chrbtice a svalov. Noha dieťaťa sa najlepšie vyvíja pri chôdzi naboso. Najbližšie k chodeniu naboso má práve obúvanie kožených ohybných topánok s mäkkou podrážkou.

Topánky MOE majú upravený strih podrážky tak, aby kopíroval prirodzený tvar nohy. Toto umožňuje koži pracovať a naťahovať sa rovnomerne po celej línii prstov na nohách. Mäkká koža dovoľuje nohe rásť a necháva jej dostatočný priestor na prirodzený vývoj.

Z akej kože sú vyrobené MOE topánky? Jednou z našich priorít je pracovať s čo najkvalitnejšími a najbezpečnejšími materiálmi. Preto sme sa v MOE rozhodli šiť topánky z netoxickej, prírodne farbenej kože šetrnej k životnému prostrediu. Naša koža je certifikovaná a vhodná pre alergikov. Pre viac informácií o našej koži si môžete prečítať vyššie.
Koľko vrstiev má podrážka MOE topánok? Topánky majú trojvrstvovú podrážku. Vnútorná časť podrážky je z jemnej, prírodne farbenej štiepenky, ktorá prichádza do kontaktu s pokožkou priamo vo vnútri topánky. Vnútorná 2 mm tenká vložka zabezpečuje tepelnú izoláciu a tlmí nárazy na tvrdšom povrchu. Na spodnej časti topánky je podrážka z brúsenej prírodne farbenej kože.
Ako správne odmerať dĺžku a šírku nohy dieťaťa? Nohu položte na papier, ideálne s priložením pevného predmetu za pätu, a nohu obkreslite. Každá noha môže byť rôzne dlhá. Zmeraním najvzdialenejších bodov na papieri dostanete dĺžku nohy. Zmeraním najširšej časti dostanete šírku nohy dieťaťa.
Ako si vybrať vhodnú veľkosť topánok?

Naše topánky sú momentálne dostupné v štyroch, resp. piatich veľkostiach (v závislosti od konkrétneho modelu). Sú určené pre deti od narodenia do veku približne 3-4 rokov. Pretože každé dieťa je iné, odporúčame nohu odmerať a nechať sa viesť našou veľkostnou tabuľkou. Neodporúčame vyberať veľkosť topánok iba na základe veku alebo štandardizovaných veľkostí určených výrobcami topánok. K nameranej dĺžke nohy odporúčame prirátať najmenej 1,2 cm, tak dostanete vhodnú dĺžku topánok MOE.

Menším deťom, ktoré ešte nezačali plaziť a štvornožiť postačuje aj menší nadmerok, okolo 1cm.

Vnútorná dĺžka a šírka topánky uvedená vo veľkostnej tabuľke určuje dĺžku a šírku jej vnútornej stielky v cm.

Akú šírku majú MOE topánky? V závislosti od modelu majú topánky MOE rôznu šírku. Každé dieťa je iné, preto odporúčame zmerať šírku nohy vášho dieťaťa. V našich topánkach deti znesú nadmerok do šírky 0,5-0,7 cm. Vôľa do šírky umožňuje voľný pohyb prstom, je tak zabezpečený dostatočný priestor na vývoj chodidla. Nechajte sa viesť našou veľkostnou tabuľkou. Ak si nie ste istí, ozvite sa nám na e-mail info@moe.sk a my vám poradíme pri výbere správnej veľkosti.
Budú dieťaťu topánky držať na nohe aj s požadovaným nadmerkom? Na topánky v oblasti členku prišívame pružnú gumičku, ktorá zabezpečuje ľahké obúvanie a zároveň zabezpečuje, že sa topánky z nohy nevyzúvajú. V prípade, že je gumička okolo členku voľnejšia, je možné ju dodatočne upraviť a pár stehmi gumičku v oblasti členku zúžiť. Ak by ste si nevedeli poradiť, na požiadanie vám túto službu zabezpečíme bez poplatku.
Sú MOE topánky vhodné na obúvanie na von? Áno, sú vhodné na obúvanie do interiéru aj do exteriéru. Je možné ich využiť celoročne. Odporúčame ich obúvať iba do suchého počasia. Koža v prípade nasiaknutia vodou mení svoju štruktúru aj farbu. Prírodne farbená koža nie je chemicky impregnovaná, a preto je náchylnejšia na zmenu farby v prípade navlhnutia. Topánky nie sú určené na chodenie po ostrých povrchoch a drsnom teréne.
Robíte MOE topánky na mieru / v limitovanej edícii / hromadnú výrobu špeciálne pre zákazníka? Ak nám to naše časové kapacity a skladové zásoby umožnia, vieme pripraviť topánky na mieru. Bližšie informácie získate na e-mailovej adrese info@moe.sk.
Kde sa vyrábajú MOE topánky, podkolienky a legíny? Všetky naše topánky sú navrhované, ručne vysekávané a šité na Slovensku. Podkolienky sú navrhované a tkané na Slovensku. Legíny su navrhované na Slovensku a tkané v Českej republike. Každý jeden vyrobený pár je pred vypustením na trh kontrolovaný našimi rukami.
V čom sú zabalené MOE produkty?

Každý pár topánok je zabalený v látkovom vrecúšku, ktoré je možné používať opätovne. Podkolienky balíme do papierového vrecúška. Tovar je následne balený a zasielaný prevažne v recyklovateľnom papierovom obale.

Etikety, ďakovné kartičky a vizitky tlačíme na ekologický papier, ktorý tvoria až v 30% recyklované vlákna. Prírodné zložky ako sú mandle alebo kukurica zanechávajú na papieri výraznú štruktúru a dávajú mu jedinečný vzhľad.

Je možné tovar vymeniť /vrátiť? Nenosený, nepoškodený tovar je možné vrátiť bez udania dôvodu do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru. Viac informácií nájdete v článku 8 v našich Obchodných podmienkach a v časti Vrátenie, výmena a reklamácia tovaru. Po vzájomnej dohode je možné nenosený, nepoškodený tovar vymeniť. V takomto prípade nás kontaktujte na e-mailovej adrese info@moe.sk.
Posielate zásielky do zahraničia?

Áno, zásielky posielame do celého sveta.

Výška poštovného sa odvíja od miesta dodania tovaru. Sadzobník poplatkov za doručenie je nasledovný:

 • Poštovné v rámci SR je 3 € - doručenie Slovenskou poštou trvá 1 až 3 pracovné dni;
 • Poštovné s dobierkou v rámci SR je 4 € - doručenie Slovenskou poštou trvá 1 až 3 pracovné dni;
 • Poštovné do ČR je 160 CZK - doručenie Slovenskou poštou a Českou poštou trvá 3 až 5 pracovných dní;
 • Poštovné s dobierkou do ČR je 190 CZK - doručenie Slovenskou poštou a Českou poštou trvá 3 až 5 pracovných dní;
 • Poštovné vrámci Európy je 10 € pre zásielku do 0,5 kg a 20 € pre zásielku od 0,5 do 2 kg - doručenie Slovenskou poštou a zahraničnou poštou trvá 3 až 10 pracovných dní;
 • Poštovné do USA je 12 € pre zásielky do 0,5 kg a 25 € pre poistené zásielky do 0,5 kg - doručenie Slovenskou poštou a zahraničnou poštou trvá 5 až 9 pracovných dní;
 • Poštovné do Canady je 12 € pre zásielky do 0,5 kg - doručenie Slovenskou poštou a zahraničnou poštou trvá 4 až 9 pracovných dní;
 • Poplatok za služby kuriéra v rámci SR je 5 € - doručenie kuriérskou spoločnosťou trvá 1 až 3 pracovné dni;
 • Poplatok za služby spoločnosti Zásielkovňa.sk v rámci SR je 3 € - doručenie tovaru na zvolené výdajné miesto trvá 1 až 3 pracovné dni;
 • Poplatok za služby spoločnosti Zásielkovňa.sk do ČR je 120 CZK - doručenie tovaru na zvolené výdajné miesto trvá 3 až 5 pracovných dní;
 • Poplatok za služby spoločnosti Zásielkovňa.sk s dobierkou do ČR je 140 CZK - doručenie tovaru na zvolené výdajné miesto trvá 3 až 5 pracovných dní.
Ako môžem zaplatiť za objednávku?

Akceptujeme nasledovné platby za tovar:

 • vopred prevodom na účet;
 • na dobierku;
 • prostredníctvom PayPal účtu;
 • prostredníctvom platobnej brány GoPay.

 

Detailnejšie informácie k platbám nájdete v časti Doprava a platby.

Máte ďalšie otázky? Napíšte nám na e-mailovú adresu moe@moe.sk alebo info@moe.sk a my vám čo najskôr odpovieme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia